Spotkajmy się na Słowackiego 2017 | Fundacja WOW
Home > Projekty > > Spotkajmy się na Słowackiego 2017
Spotkajmy się na Słowackiego 2017

W minioną niedzielę 3 września odbył się integracyjny piknik „Spotkajmy się na Słowackiego”. Event odbył się z inicjatywy grupy mieszkańców ulicy Juliusza Słowackiego w Ełku oraz wolontariuszy Fundacji Wolontariacki Ośrodek Wsparcia, którzy chcieli się spotkać w luźnej atmosferze, poznać innych mieszkańców okolicy, a przy okazji spróbować sąsiedzkich wypieków. Wydarzenie cieszyło się dużą frekwencją pomimo przelotnych opadów deszczu. Był czas na gry i zabawy dla dzieci, muzykę, opowieści o tym jak rozwijało się centrum miasta, zbieranie pomysłów na pozytywne zmiany w naszym otoczeniu, a także konkurs na pyszne ciasta sąsiadów i sąsiadek. To spotkanie spowodowało, ze troszkę inaczej spojrzeliśmy na nasza ulicę, poznaliśmy swoich sąsiadów i dzięki temu czujemy się tu bardziej „u siebie”. Chcielibyśmy w przyszłości kontynuować organizację takich wydarzeń, a także spotykać się też przy okazji innych okoliczności oraz działać dalej na rzecz wzrostu poczucia tożsamości lokalnej mieszkańców centrum Ełku. Dziękujemy wszystkim, którzy nas odwiedzili, zaangażowanym w organizację sąsiadom i wolontariuszom oraz firmie EnergoUtil za użyczenie dostępu do prądu. Projekt „Spotkajmy się na Słowackiego” jest współfinansowany z budżetu Miasta Ełku w ramach Miejskiego Programu Regrantingowego „Ełk, Tu działam” jako jedno z działań Ełckiego Centrum Obywatelskiego prowadzonego przez Stowarzyszenie Adelfi .

fot. Hubert Bo