Na pomoc schronisku – wyjazd do Sonieczkowa | Fundacja WOW
Home > Aktualności > Na pomoc schronisku – wyjazd do Sonieczkowa
Na pomoc schronisku – wyjazd do Sonieczkowa Napisano: 10 maja 2024

W ramach projektu „Na pomoc schronisku” wolontariuszki i wolontariusze Fundacji WOW odwiedziła schronisko Sonieczkowo w Żarnowie Pierwszym, koło Augustowa.

Uczestnicy wyjazdu mogli poznać pracowników schroniska, wysłuchać o trudach codzienności ich pracy oraz dowiedzieć się jak wygląda opieka nad bezdomnymi zwierzętami. Wolontariuszki i wolontariusze aktywnie zadawali pytania dotyczące funkcjonowania schroniska oraz z zaangażowaniem dzielili się swoimi spostrzeżeniami.

Pomysł wyjazdu do takiego miejsca wypłynął bezpośrednio od młodzieży. Jest to temat, który ich interesuje, ciekawi i chcieli go zgłębić. Ponadto uczestnictwo w takiej akcji było doskonałą lekcją empatii i odpowiedzialności. Wolontariat w schronisku zawsze niesie za sobą szereg korzyści takich jak nauka cierpliwości i wytrwałości, zwiększenie świadomości na temat problemów związanych z bezdomnością zwierząt, zmniejszenie poziomu stresu czy nawet poprawienie ogólnego samopoczucia u młodych ludzi.

Działanie zostało sfinansowane z budżetu Miasta Ełku w ramach projektu „Na pomoc schronisku”.