Urodziny Słowackiego – o projekcie | Fundacja WOW
Home > Projekty > > Urodziny Słowackiego – o projekcie
Urodziny Słowackiego – o projekcie

Wydarzenie „Urodziny Słowackiego” skierowane jest głównie do mieszkańców ulicy Słowackiego i okolicy, ale uczestniczyć w nim może każdy chętny mieszkaniec Ełku czy też turysta. Projekt ma na celu poznanie się mieszkańców ulicy, wspólne spędzenie czasu, odnalezienie wspólnych znajomych, zainteresowań, pasji, wspomnień. Stworzy ono atmosferę zaufania i podstawy do sąsiedzkiej pomocy i współpracy w celu zwiększenia poczucia bezpieczeństwa w okolicy.
 
Spotkania nieformalnej grupy „Sąsiedzi” realizującej projekt rozpoczną się w maju. Zwieńczeniem ich pracy będą uroczyste obchody urodzin Juliusza Słowackiego przypadające 4 września.
Projekt ma charakter głównie integracyjny, ale ma też włączyć mieszkańców w współorganizację, zadbają oni o atmosferę, przyniosą własne wyposażenie, poczęstunek, posprzątają, przygotują informacje, zdjęcia, wspomnienia związane z ulicą i okolicą.
 
Mieszkańcy poznają środowisko, w którym mieszkają, jego żywą historię, ludzi, którzy mieszkają obok, ich historie, zainteresowania. Projekt stworzy warunki do integracji, współpracy oraz przyszłych wspólnych działań na rzecz lokalnej społeczności.
 
 
Podczas realizacji działań Patrycja Łapińska zajmie się animacją społeczności mieszkańców ulicy Słowackiego w Ełku w ramach projektu „Aktywne społeczności Warmii i Mazur” realizowanym przez Forum Animatorów Społecznych, finansowanym w ramach Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

[...powrót]
Galeria
Przyjaciele
Wspierają nas
Prawa autorskie © Fundacja Wolontariacki Ośrodek Wsparcia 2016