Pomoc dla Seniorów podczas Koronawirusa | Fundacja WOW
Home > Aktualności > Pomoc dla Seniorów podczas Koronawirusa
Pomoc dla Seniorów podczas Koronawirusa Napisano: 7 kwietnia 2020

Podczas panującej pandemii koronawirusa Seniorzy są grupą szczególnie podatną na zachorowania dlatego pełnoletni wolontariusze WOW wraz ze Związkiem Harcerstwa Polskiego oraz Związkiem Strzeleckim „Strzelec” OSW JS 1007 Ełk im. płk. M. Sołtysiaka ps. Barabasz ruszyli do pomocy. Osoby starsze, które nie mają nikogo bliskiego mogą otrzymać od nas pomoc w postaci zrobienia zakupów bądź wykupienia leków z apteki. Podczas tej akcji współpracujemy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej, który przyjmuje wszystkie zgłoszenia oraz weryfikuje sytuację osoby, która zgłasza swoje potrzeby.
Staramy się, aby akcja była zupełnie bezpieczna zarówno dla wolontariuszy, jak i osób potrzebujących dlatego zostały utworzone precyzyjne zasady działania m.in. zakupy robione są w najbliższym sklepie i kupowane są najpotrzebniejsze produkty, które później wolontariusz dostarcza bezpośrednio do miejsca zamieszkania osoby potrzebującej.
Osób, które chcą skorzystać z naszej pomocy przybywam, a my, odpowiednio przygotowani będziemy starali się odpowiedzieć na każdą potrzebę pomocy.
Akcja dofinansowana z budżetu Miasta Ełku w ramach projektu Ełckie Centrum Wolontariatu 2020.

[...powrót]
Galeria
Przyjaciele
Wspierają nas
Prawa autorskie © Fundacja Wolontariacki Ośrodek Wsparcia 2016