Wolontariusze zapraszają. Wstąp w ich szeregi. | Fundacja WOW
Home > Działy > > Wolontariusze zapraszają. Wstąp w ich szeregi.
Wolontariusze zapraszają. Wstąp w ich szeregi.

Stoją z boku, ale trudno sobie wyobrazić różnego rodzaju wydarzenia bez ich udziału. Po to, byśmy mogli miło i atrakcyjnie spędzać czas wolny, poświęcają swój. To wolontariusze – ludzie w różnym wieku, o różnych zainteresowaniach, ale wspólnym celu: pomagać innym. Wakacje to czas, w których brakuje im rąk do pracy. Dlatego z radością przyjmą w swoje szeregi każdego, kto chciałby zdobyć nowe doświadczenia, poznać ciekawych ludzi i spędzić wakacje w ciekawy sposób.

– Naszym wolontariuszom powierza się różnego rodzaju zadania – mówi Patrycja Łapińska, prezes Fundacji Wolontariacki Ośrodek Wsparcia w Ełku – Wachlarz potrzeb jest bardzo szeroki i dlatego przydadzą się wszelkie umiejętności. Ktoś, kto świetnie sobie radzi w kontaktach z innymi ludźmi, sprawdzi się np. w biurze zawodów. Osoby, które szybko łapią dobry kontakt z dziećmi, zajmą się ich animacją. Zawsze też przydadzą się pomocne ręce np. do ustawiania krzesełek i stołów, czy też podawania zawodnikom wody na trasie lub wręczania im medali na mecie.

Warto pamiętać o tym, co podkreśla Patrycja Łapińska, że wolontariat to nie tylko praca. To również możliwość zdobycia nowych doświadczeń w organizowaniu małych i dużych wydarzeń różnego typu, doskonalenie swoich umiejętności na zajęciach warsztatowych, miło spędzony czas na spotkaniach integracyjnych oraz szansa na zrealizowanie swoich pomysłów.

– Z niecierpliwością czekamy na nowych ludzi i kreatywne głowy – mówi prezes Fundacji Wolontariacki Ośrodek Wsparcia – Nie trzeba od razu deklarować długiej współpracy z nami. Można przyjść chociaż na jedno spotkanie i wziąć udział w przynajmniej jednej z naszych akcji. Nie oczekujemy poświęcania nam każdej wolnej chwili. Wszystko według indywidualnych chęci i potrzeb.

Do wolontariuszy dołączyć można na spotkaniach, które odbywają się w każdą środę o godz. 16 w kamienicy przy ul. Małeckich 3 w Ełku, sala 35. Zgłaszać się można również pod nr tel.: 692 716 413.

– Zachęcam również do śledzenia naszego facebook’owego profilu i dołączenia do otwartej grupy WOW! Ełk – mówi Patrycja Łapińska. – Tam znajdują się bieżące informacje o planowanych przez nas akcjach.

em
Fot.: Fundacja WOW

Wolontariusze zapraszają. Wstąp w ich szeregi.

 

[...powrót]
Galeria
Przyjaciele
Wspierają nas
Prawa autorskie © Fundacja Wolontariacki Ośrodek Wsparcia 2016