Wolontariusze zapraszają w swoje szeregi | Fundacja WOW
Home > Działy > > Wolontariusze zapraszają w swoje szeregi
Wolontariusze zapraszają w swoje szeregi

Wolontariuszom powierza się różnego rodzaju zadania przy okazji różnego rodzaju wydarzeń – mówi Patrycja Łapińska, prezes Fundacji Wolontariacki Ośrodek Wsparcia w Ełku – Może to być np. obsługa biura, przygotowanie miejsca lub pomoc w czuwaniu nad porządkiem i bezpieczeństwem uczestników wydarzenia. To bardzo szeroki wachlarz potrzeb, więc cenna jest każda umiejętność. Każdy ma w sobie coś, co może zaoferować pracując w wolontariacie.
Dlatego każda para rąk i umiejętność mogą okazać się cennym nabytkiem w zasobach Wolontariackiego Ośrodka Wsparcia. Tym bardziej, że zbliża się czas wakacyjnych wyjazdów.
– Część naszych wolontariuszy wyjedzie na odpoczynek, więc tym bardziej przyda się nam wsparcie – mówi Patrycja Łapińska. – Sezon wakacyjny to również czas wielu wydarzeń, które będą odbywać się w Ełku. W związku z tym potrzebujemy osób, które pomogą przy ich obsłudze. Wolontariusze będą nam potrzebni w zwiększonej ilości. Szykują się nam duże imprezy sportowe, m.in. Runmageddon Rekrut i triathlon. W poprzednich latach przy samym triathlonie przez trzy dni pracowało ok. 120 wolontariuszy. Myślę, że w tym roku będzie podobnie.
Wolontariuszem może zostać każdy. Do tej pracy wystarczą chęci. Można traktować ją, jako ciekawą formę spędzania wolnego czasu i zabawę. Trzeba jednak pamiętać o odpowiedzialności za powierzone zadanie. Może to być np. obsługa biura zawodów lub kierowanie zawodników na trasie.
– Dołączyć do nas można w dowolnym momencie – dodaje prezes fundacji. – Zainteresowanych współpracą zapraszam do śledzenia naszego facebook’owego profilu i dołączenia do otwartej grupy WOW! Ełk, na których udostępniamy informacje dotyczące aktualnie realizowanych przez nas projektów. Można też skontaktować się z nami telefonicznie dzwoniąc po nr: 692 716 413 lub przychodząc na nasze spotkania, które odbywają się w każdą środę o godz. 16 w Kamienicy Pozarządowej przy ul. Małeckich 3, w sali 36 na IV piętrze.

em
Fot.: WOW

źródło: http://dm.elk.pl/wolontariusze-zapraszaja-w-swoje-szeregi/

[...powrót]
Galeria
Przyjaciele
Wspierają nas
Prawa autorskie © Fundacja Wolontariacki Ośrodek Wsparcia 2016